MASTERS 1000

Rubljov nakon gotovo tri sata postao kralj Madrida, Rus bolji od Kanađanina, a uskoro stiže u Hrvatsku

Ovo mu je 16. ATP naslov u karijeri, a drugi iz ove serije nakon slavlja u Hong Kongu
Piše: HINAObjavljeno: 05. svibanj 2024. 22:46

Andrej Rubljov pobjednik je ATP turnira tenisača iz serije Masters 1000 u Madridu, on je nakon gotovo tri sata igre u finalu svladao Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea s 4-6, 7-5, 7-5.

Za Rubljova je ovo 16. ATP naslov u karijeri, a drugi na turnirima iz serije Masters 1000, jedinog dosadašnjeg je osvojio također na zemljanoj podlozi lani u Monte Carlu. U 2024. mu je ovo drugi naslov, prvog je osvojio početkom godine u Hong Kongu.

S druge strane, 23-godišnji Auger-Aliassime, trenutačno 35. igrača svijeta kojemu je najbolji plasman u karijeri dosad šesta pozicija, ovo je bio prvi nastup u završnici nekog Masters 1000 turnira. Dosada je osvojio pet naslova, od toga četiri u 2022. godini.

Inače, Rubljov je nedavno potvrdio i dolazak u Umag na 4. izdanje Plava Laguna Croatia Opena, koji počinje 21. srpnja.